VÄGEV ⟩ Legendaarne Augustibluus toimub ja avaldas esimesed esinejad

Augustibluus 2019

FOTO: Mari-Liis Heinsaar

Sel suvel 30. juulist 1. augustini Haapsalus toimuv festival Augustibluus avaldas osa seekordseid esinejaid, kuid esinejaterivi täieneb jooksvalt. Korraldajad jälgivad väliüritustele kehtivaid piiranguid ning täpne ajakava selgub suve keskpaigaks.

Augustibluusi kontserdid toimuvad traditsiooniliselt Haapsalu piiskopilinnuses, kuid kujunevast olukorrast lähtudes luuakse linna eri paikadesse ka väiksemaid välilavasid. Hetkeseisuga on kõik siseruumidesse planeeritud kontserdid asendatud vabaõhukontsertidega ning tavaks saanud festivali ööklubi Haapsalu kultuurikeskusesse ilmselt ei teha.

Kuigi arvatavasti on ka suve teises pooles väliüritustele seatud piirangud, käib töö selle nimel, et suve suurim bluusisündmus tuleks sama heal tasemel nagu alati. Esinejaterivis on mitu välisesinejat, kelle jaoks on Augustibluusil esinemine selle suve kontserdikalendris prioriteet ning kes on valmis võimalike karantiininõuete täitmiseks ka varem Eestisse saabuma. Festivalil on lubanud esineda bluusimaailma tõusev täht Artur Menezes USAst, soomlannast kitarrivirtuoos Erja Lyytinen, Cinelli Brothers Inglismaalt ja Emil & The Ecstatics Rootsist. Kava ei ole lõplik ja esinejate nimistu täieneb.

Augustibluusi programm sisaldab ka sel korral mitmeid põnevaid kodumaiseid kooslusi ja eriprojekte. Laval on mujalgi maailmas tunnustatud bluusimängija Andres Roots, ansambli Crosswood solistina lööb kaasa Justamendi frontman Toomas Lunge ja Augustibluusi debüüdi teeb Vaiko Eplik. Festivali programmijuht ja Compromise Blue kitarrist Raul Ukareda tähistab võimsa eriprojektiga oma 50. aasta juubelit. Üles astuvad ka Airi Allvee & Underwater Blues Band, Aapo Ilves ja paljud teised. Juba seitsmendat korda toimub Augustibluusil luulekontsert Bluule.

Augustibluus teeb koostööd Haapsalu linnavalitsuse ja terviseametiga, et töötada piirangute järgi välja täpne ajakava, lavade paiknemine ja kord. Neist antakse teada festivali kodulehel ja sotsiaalmeedias, kui on selgunud suve teises pooles kehtivad piirangud.

Festival Augustibluus toimub alates 1994. aastast. Kuna möödunud aastal festivali ei toimunud, kehtivad see aasta kõik 2019. aasta detsembris ja hiljem soetatud festivalipassid.